2225Y1000153GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000153GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
2225Y1000153GCT
Knowles Syfer 2225Y1000153GCT
FlexiCap™ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000153GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1000153GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm