2225Y1000150JCT
Mfr.Part #
2225Y1000150JCT
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
15pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000150JCT
Knowles Syfer 2225Y1000150JCT
FlexiCap™ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000150JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y1000150JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm