2225Y1000125KXT
Mfr.Part #
2225Y1000125KXT
Description
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1.2μF
Datasheets
2225Y1000125KXT
Knowles Syfer 2225Y1000125KXT
FlexiCap™ 1.2μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000125KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225Y1000125KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm