2225Y1000125KDT
Mfr.Part #
2225Y1000125KDT
Description
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1.2μF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000125KDT
Knowles Syfer 2225Y1000125KDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1.2muF