2225Y1000124MXT
Mfr.Part #
2225Y1000124MXT
Description
CAP CER 0.12UF 100V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y1000124MXT
Knowles Syfer 2225Y1000124MXT
FlexiCap™ 0.12μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000124MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y1000124MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm