2225Y1000123KCR
Mfr.Part #
2225Y1000123KCR
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2225
Capacitance :
0.012µF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1000123KCR
Knowles Syfer 2225Y1000123KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.012muF