2225Y1000121GFT
Mfr.Part #
2225Y1000121GFT
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 2225
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000121GFT
Knowles Syfer 2225Y1000121GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 120pF