2225Y1000121FCR
Mfr.Part #
2225Y1000121FCR
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
120pF
Datasheets
2225Y1000121FCR
Knowles Syfer 2225Y1000121FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 120pF