2225Y1000105KDR
Mfr.Part #
2225Y1000105KDR
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1μF
Datasheets
2225Y1000105KDR
Knowles Syfer 2225Y1000105KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1muF