2225Y1000103KCT
Mfr.Part #
2225Y1000103KCT
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2225Y1000103KCT
Knowles Syfer 2225Y1000103KCT
FlexiCap™ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000103KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y1000103KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm