2225Y1000103GCT
Mfr.Part #
2225Y1000103GCT
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
ROHS3 Compliant
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2225Y1000103GCT
Knowles Syfer 2225Y1000103GCT
FlexiCap™ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000103GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1000103GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm