2225Y1000103FCT
Mfr.Part #
2225Y1000103FCT
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000103FCT
Knowles Syfer 2225Y1000103FCT
FlexiCap™ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000103FCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y1000103FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm