2225Y1000102GCR
Mfr.Part #
2225Y1000102GCR
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1000pF
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000102GCR
Knowles Syfer 2225Y1000102GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1000pF