2225Y1000101FCR
Mfr.Part #
2225Y1000101FCR
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000101FCR
Knowles Syfer 2225Y1000101FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 100pF