2225Y1000100KFT
Mfr.Part #
2225Y1000100KFT
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000100KFT
Knowles Syfer 2225Y1000100KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10pF