2225Y1000100GFR
Mfr.Part #
2225Y1000100GFR
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 2225
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000100GFR
Knowles Syfer 2225Y1000100GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 10pF