2225Y1000100FCR
Mfr.Part #
2225Y1000100FCR
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 2225
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000100FCR
Knowles Syfer 2225Y1000100FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10pF