2225Y0630823KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630823KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.082UF 63V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
0.082µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0630823KXT
Knowles Syfer 2225Y0630823KXT
FlexiCap™ 0.082μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630823KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0630823KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm