2225Y0630823KFR
Mfr.Part #
2225Y0630823KFR
Description
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.082µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630823KFR
Knowles Syfer 2225Y0630823KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.082muF