2225Y0630823KCR
Mfr.Part #
2225Y0630823KCR
Description
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0630823KCR
Knowles Syfer 2225Y0630823KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.082muF