2225Y0630823JCT
Mfr.Part #
2225Y0630823JCT
Description
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.082µF
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630823JCT
Knowles Syfer 2225Y0630823JCT
FlexiCap™ 0.082μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630823JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0630823JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm