2225Y0630823GCT
Mfr.Part #
2225Y0630823GCT
Description
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.082µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630823GCT
Knowles Syfer 2225Y0630823GCT
FlexiCap™ 0.082μF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630823GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630823GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm