2225Y0630821JCT
Mfr.Part #
2225Y0630821JCT
Description
CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
820pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630821JCT
Knowles Syfer 2225Y0630821JCT
FlexiCap™ 820pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630821JCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y0630821JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm