2225Y0630820FCT
Mfr.Part #
2225Y0630820FCT
Description
CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
82pF
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630820FCT
Knowles Syfer 2225Y0630820FCT
FlexiCap™ 82pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630820FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630820FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm