2225Y0630683KXT
Mfr.Part #
2225Y0630683KXT
Description
CAP CER 0.068UF 63V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2225Y0630683KXT
Knowles Syfer 2225Y0630683KXT
FlexiCap™ 0.068μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630683KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0630683KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm