2225Y0630683JCT
Mfr.Part #
2225Y0630683JCT
Description
CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2225Y0630683JCT
Knowles Syfer 2225Y0630683JCT
FlexiCap™ 0.068μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630683JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0630683JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm