2225Y0630683GCR
Mfr.Part #
2225Y0630683GCR
Description
CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2225Y0630683GCR
Knowles Syfer 2225Y0630683GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.068muF