2225Y0630682KFT
Mfr.Part #
2225Y0630682KFT
Description
CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6800pF
Datasheets
2225Y0630682KFT
Knowles Syfer 2225Y0630682KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 6800pF