2225Y0630682FCT
Mfr.Part #
2225Y0630682FCT
Description
CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630682FCT
Knowles Syfer 2225Y0630682FCT
FlexiCap™ 6800pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630682FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0630682FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm