2225Y0630681KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630681KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
680pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0630681KCT
Knowles Syfer 2225Y0630681KCT
FlexiCap™ 680pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630681KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630681KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm