2225Y0630680KCT
Mfr.Part #
2225Y0630680KCT
Description
CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630680KCT
Knowles Syfer 2225Y0630680KCT
FlexiCap™ 68pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630680KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0630680KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm