2225Y0630563JFT
Mfr.Part #
2225Y0630563JFT
Description
CAP CER 0.056UF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated :
63V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630563JFT
Knowles Syfer 2225Y0630563JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.056muF