2225Y0630563JFR
Mfr.Part #
2225Y0630563JFR
Description
CAP CER 0.056UF 63V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.056μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630563JFR
Knowles Syfer 2225Y0630563JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.056muF