2225Y0630562GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630562GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
5600pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y0630562GCT
Knowles Syfer 2225Y0630562GCT
FlexiCap™ 5600pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630562GCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y0630562GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm