2225Y0630562FCT
Mfr.Part #
2225Y0630562FCT
Description
CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630562FCT
Knowles Syfer 2225Y0630562FCT
FlexiCap™ 5600pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630562FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0630562FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm