2225Y0630561JFT
Mfr.Part #
2225Y0630561JFT
Description
CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630561JFT
Knowles Syfer 2225Y0630561JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 560pF