2225Y0630560FCR
Mfr.Part #
2225Y0630560FCR
Description
CAP CER 56PF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
56pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630560FCR
Knowles Syfer 2225Y0630560FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 56pF