2225Y0630474MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630474MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0630474MXT
Knowles Syfer 2225Y0630474MXT
FlexiCap™ 0.47μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630474MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0630474MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm