2225Y0630474JDT
Mfr.Part #
2225Y0630474JDT
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630474JDT
Knowles Syfer 2225Y0630474JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.47muF