2225Y0630473MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630473MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 63V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.047µF
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y0630473MXT
Knowles Syfer 2225Y0630473MXT
FlexiCap™ 0.047μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630473MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630473MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm