2225Y0630473GCT
Mfr.Part #
2225Y0630473GCT
Description
CAP CER 0.047UF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.047µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630473GCT
Knowles Syfer 2225Y0630473GCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.047muF