2225Y0630472GFT
Mfr.Part #
2225Y0630472GFT
Description
CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630472GFT
Knowles Syfer 2225Y0630472GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 4700pF