2225Y0630472GCT
Mfr.Part #
2225Y0630472GCT
Description
CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
4700pF
Datasheets
2225Y0630472GCT
Knowles Syfer 2225Y0630472GCT
FlexiCap™ 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630472GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0630472GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm