2225Y0630471KCT
Mfr.Part #
2225Y0630471KCT
Description
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630471KCT
Knowles Syfer 2225Y0630471KCT
FlexiCap™ 470pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630471KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm