2225Y0630471FFT
Mfr.Part #
2225Y0630471FFT
Description
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630471FFT
Knowles Syfer 2225Y0630471FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 470pF