2225Y0630470KCT
Mfr.Part #
2225Y0630470KCT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0630470KCT
Knowles Syfer 2225Y0630470KCT
FlexiCap™ 47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630470KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630470KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm