2225Y0630470FFT
Mfr.Part #
2225Y0630470FFT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630470FFT
Knowles Syfer 2225Y0630470FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 47pF