2225Y0630393KDR
Mfr.Part #
2225Y0630393KDR
Description
CAP CER 0.039UF 63V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.039µF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630393KDR
Knowles Syfer 2225Y0630393KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.039muF