2225Y0630393JFT
Mfr.Part #
2225Y0630393JFT
Description
CAP CER 0.039UF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.039µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0630393JFT
Knowles Syfer 2225Y0630393JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.039muF