2225Y0630393JDR
Mfr.Part #
2225Y0630393JDR
Description
CAP CER 0.039UF 63V X7R 2225
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630393JDR
Knowles Syfer 2225Y0630393JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.039muF